Symposium

28 mei 2009

When is Feminism in Art? The Case of Sanja Ivekovic

Een symposium, When is Feminism in Art? The Case of Sanja Iveković, ter gelegenheid van de solotentoonstelling van Sanja Ivekovic, georganiseerd door BAK, basis voor actuele kunst, Utrecht en het Van Abbemuseum, Eindhoven.

In het kader van de tweedelige tentoonstelling Urgent Matters van Sanja Iveković organiseren BAK, basis voor actuele kunst en het Van Abbemuseum een symposium van een dag waarin de ontwikkeling van feministische en kritische kunstpraktijken in het ‘former East’ worden onderzocht door de bespreking van het opmerkelijk veelzijdige werk van Sanja Iveković. Het doel van het symposium is om een context te bieden waarin het werk van Iveković de dialoog aangaat met, en geanalyseerd wordt in het kader van de wereldwijde ontwikkelingen in de kunst. Hiermee wordt een bijdrage geleverd aan de kennis en het begrip van de geschiedenis van kunst in Centraal- en Oost-Europa door het concrete voorbeeld van de geleidelijke ontwikkeling van een feministische positie binnen een specifieke culturele en politieke topografie. Genodigde sprekers onderzoeken deze onderwerpen door een bespreking van sleutelwerken in Ivekovic’s oeuvre en de sociale, culturele en politieke context waarin zij staan. Iveković neemt deel aan de paneldiscussie aan het einde van het symposium.

Programma

11.00–11.15 uur
Welkom door Charles Esche (directeur, Van Abbemuseum) en Maria Hlavajova (artistiek directeur, BAK, basis voor actuele kunst)

11.15–12.15 uur
Lezing door Bojana Pejić (kunsthistoricus en curator, Berlijn)

12.15–12.45 uur
Discussie en vragen van het publiek

13.15–14.00 uur
Natasa Ilic (curator en lid van het curatorencollectief What, How & for Whom/WHW, Zagreb)

14.00–14.45 uur
Tom Holert (kunsthistoricus en cultuurcriticus, Academy of Fine Arts, Wenen)

15.00–15.45 uur
Katy Deepwell (oprichter en redacteur van n.paradoxa: international feminist art journal, Londen)

15.45 –16.30 uur
Georg Schöllhammer (schrijver en hoofdredacteur Springerin, Wenen)

16.45 –17.45 uur
Paneldiscussie met de sprekers en Sanja Ivekovic, geleid door Charles Esche en Maria Hlavajova

In samenwerking met

suggesties uit het archief

Training

Training

Discursief

18 september–22 december 2019

Trainingsprogramma Trainings for the Not-Yet

1. 18–22.09. 2019. Proscenium–Performing Institutions
Training met Adelita Husni-Bey | Tickets
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
2. 26–28.09. 2019. Unforgetting & Reconnecting: Story Mapping
Training met Nancy Jouwe en Denise Valentine | Tickets
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
3. 2–6.10. 2019. Mad About Study
Training met Joy Mariama Smith | Tickets
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
4. 9–12.10. 2019. Each Step Yields Depth
Training met Chloë Bass
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
5. 9 & 11.2019. More than Friends
Training met Staci Bu Shea
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
6. 10.10.2019. Say YES to Consent
Training met Laced-Up Project
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
7. 12.10 2019. Care, Accountability, and Relation
Training met Whitney Stark
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
8. 16–20.10. 2019. Decommodifying Housing: How to Get There?
Training met Homebaked Community Land Trust (CLT) (Britt Jurgensen en Marianne Heaslip), De Nieuwe Meent (Selçuk Balamir), de Kasko (Joska Ottjes), Refugee Collective We Are Here, Elke Uitentuis, Ethel Baraona Pohl, and Irene Calabuch Mirón
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
9. 16–20.10. 2019. The Diego de la Vega Coffee Co-op Autumn School
Training met Fran Ilich
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
10. 22–26.10.2019. Open Access: Organizing Accessibility from the Grassroots
Training met Carmen Papalia
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
11. 29–31.10 2019 & 3.11.2019. A Week By & For: Designing Inclusive Spaces.
Training met De Voorkamer (Pim van der Mijl en Shay Raviv)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
12. 1–2.11. 2019. Voices of New Women
Training met New Women Connectors
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
13. 6–9.11. 2019. (New) Formats of Care in Times of Violence
Training met Patricia Kaersenhout
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
14. 13–17.11.2019 . Propositions #9: Deserting from the Culture Wars
Trainingen, lezingen, en panel discussies, in samenwerking met Sven Lütticken
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
15. 20–22.11. 2019. Community Futurisms
Training met Black Quantum Futurism
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
16. 27.11–1.12. 2019. An investigation into collective work-processes for self-determination
Training met Hamada al-Joumah en Yasmine Eid-Sabbagh
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
17. 27.11–1.12. 2019
QFCPSSBBXOXO:
Queer and Feminist
Physical and Critical
Self-Defense and Support
Bloc of Bodies

Training met een subdivisie van To Be Determined (Clara Balaguer en Gabriel Fontana)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
18. 4–5.12. 2019. Disrupting Neoliberal Urban Governance: New Organizational Forms for the Immediate Future
Training met Urban Front (David Harvey en Miguel Robles-Durán)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
19. 6–7.12. 2019. Propositions #10: Instituting Otherwise
Symposium met Maria Hlavajova, Laura Raicovich en anderen
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
20. 11–15.12.2019. Exploring Untimely Togetherness
Training met Beatrice Catanzaro, Kolar Aparna, en Mehbratu Efrem Gebreab
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
21. 11–15.12. 2019. Training for the Underwater(ed) Land
Training met Qanat
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
22. 18–22.12. 2019. Kitchen Atlases
Training met Bakudapan Food Study Group