Leren

18-24 maart 2013

FORMER WEST: Documents, Constellations, Prospects—Learning Place

een educatieve performance van een week met 200 studenten van instellingen uit de hele wereld

Learning Place, FORMER WEST: Documents, Constellation, Prospects, Berlijn, 18–24 maart 2013, foto: Ernie Buts

Tijdens een educatieve performance van een week gaan zo’n 200 studenten van instellingen uit de hele wereld in op onderwerpen zoals de commodificatie van kennis, de kritiek van creativiteit, en het functioneren van de edu-industrieën in het hedendaagse cognitieve kapitalisme. Learning Place stelt zich ten doel de heersende educatieve praktijk te ontdoen van haar vanzelfsprekende normaliteit en zo de kritiek en broodnodige transformatie ervan te bevorderen.

Met bijdragen van: Bini Adamczak, Ute Meta Bauer, Beatrice von Bismarck, Arianna Bove, Tania Bruguera, Julie Burchardi, Chen Chieh-jen, Chto Delat?/What is to be done?, Keti Chukhrov, Katja Diefenbach, Helmut Draxler, Köken Ergun, Nina Fischer and Maroan el Sani, Tom Holert, Antonia Josten, Gal Kirn, Adi Keter, Brigitta Kuster, Maurizio Lazzarato, Dieter Lesage, Li Ran, Maria Lind, Isabell Lorey, Esther Lu, Katja Mayer, Angela Melitopoulos, Andrea Milat, Stefan Nowotny, Ahmet Ögüt, Alexei Penzin, Ozren Pupovac, Tihana Pupovac, Gerald Raunig, David Riff, Theo Röhle, Katya Sander, Ashkan Sepahvand, Simon Sheikh, Judith Siegmund, Société Réaliste: Ferenc Gróf and Jean-Baptiste Naudy, Jon Solomon, Felix Stalder, Mladen Stilinovic, Zoran Terzić, Oxana Timofeeva, Samo Tomšič, Tom Trevatt, Füsun Türetken, Ina Wudtke, Dolores Zinny en Juan Maidagan.

Geconceptualiseerd door Boris Buden.

Voor meer informatie over FORMER WEST: Documents, Constellations, Prospects, zie hier.

suggesties uit het archief

Training

Training

Discursief

18 september–22 december 2019

Trainingsprogramma Trainings for the Not-Yet

1. 18–22.09. 2019. Proscenium–Performing Institutions
Training met Adelita Husni-Bey | Tickets
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
2. 26–28.09. 2019. Unforgetting & Reconnecting: Story Mapping
Training met Nancy Jouwe en Denise Valentine | Tickets
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
3. 2–6.10. 2019. Mad About Study
Training met Joy Mariama Smith | Tickets
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
4. 9–12.10. 2019. Each Step Yields Depth
Training met Chloë Bass
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
5. 9 & 11.2019. More than Friends
Training met Staci Bu Shea
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
6. 10.10.2019. Say YES to Consent
Training met Laced-Up Project
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
7. 12.10 2019. Care, Accountability, and Relation
Training met Whitney Stark
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
8. 16–20.10. 2019. Decommodifying Housing: How to Get There?
Training met Homebaked Community Land Trust (CLT) (Britt Jurgensen en Marianne Heaslip), De Nieuwe Meent (Selçuk Balamir), de Kasko (Joska Ottjes), Refugee Collective We Are Here, Elke Uitentuis, Ethel Baraona Pohl, and Irene Calabuch Mirón
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
9. 16–20.10. 2019. The Diego de la Vega Coffee Co-op Autumn School
Training met Fran Ilich
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
10. 22–26.10.2019. Open Access: Organizing Accessibility from the Grassroots
Training met Carmen Papalia
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
11. 29–31.10 2019 & 3.11.2019. A Week By & For: Designing Inclusive Spaces.
Training met De Voorkamer (Pim van der Mijl en Shay Raviv)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
12. 1–2.11. 2019. Voices of New Women
Training met New Women Connectors
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
13. 6–9.11. 2019. (New) Formats of Care in Times of Violence
Training met Patricia Kaersenhout
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
14. 13–17.11.2019 . Propositions #9: Deserting from the Culture Wars
Trainingen, lezingen, en panel discussies, in samenwerking met Sven Lütticken
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
15. 20–22.11. 2019. Community Futurisms
Training met Black Quantum Futurism
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
16. 27.11–1.12. 2019. An investigation into collective work-processes for self-determination
Training met Hamada al-Joumah en Yasmine Eid-Sabbagh
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
17. 27.11–1.12. 2019
QFCPSSBBXOXO:
Queer and Feminist
Physical and Critical
Self-Defense and Support
Bloc of Bodies

Training met een subdivisie van To Be Determined (Clara Balaguer en Gabriel Fontana)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
18. 4–5.12. 2019. Disrupting Neoliberal Urban Governance: New Organizational Forms for the Immediate Future
Training met Urban Front (David Harvey en Miguel Robles-Durán)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
19. 6–7.12. 2019. Propositions #10: Instituting Otherwise
Symposium met Maria Hlavajova, Laura Raicovich en anderen
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
20. 11–15.12.2019. Exploring Untimely Togetherness
Training met Beatrice Catanzaro, Kolar Aparna, en Mehbratu Efrem Gebreab
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
21. 11–15.12. 2019. Training for the Underwater(ed) Land
Training met Qanat
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
22. 18–22.12. 2019. Kitchen Atlases
Training met Bakudapan Food Study Group