Congres

5-7 november 2009

1st FORMER WEST Congress

Een gedetailleerd programma en videoregistraties van alle bijdragen aan 1st FORMER WEST Congress zijn hier beschikbaar.

Tussen 5 en 7 november 2009 organiseert BAK, basis voor actuele kunst het eerste FORMER WEST Research Congress, dat een paar van de meest invloedrijke curatoren, kunstenaars, theoretici en denkers uit het kunstveld van de afgelopen twee decennia bij elkaar brengt. Dit is het eerste grootschalige publieksprogramma van het langlopende, veelzijdige onderzoeks-, educatie-, publicatie- en tentoonstellingsproject FORMER WEST (2008–2016). Het eerste FORMER WEST Research Congress begint de artistieke en theoretische ontwikkelingen rond de problematiek van de “voormaligheid” van het Westen in kaart te brengen en neemt de artistieke praktijken waarmee we ons met het landschap van na 1989, en de impact die het heeft op cultuurproductie, kunnen vereenzelvigen en verbinden onder de loep.

Deelnemers zijn: Claire Bishop (kunstcriticus, Londen/New York), Rosi Braidotti (directeur van het Centre for the Humanities, Universiteit Utrecht, Utrecht), Thomas Boutoux (curator, Parijs), Cosmin Costinas (curator BAK, Utrecht), Helmuth Draxler (curator, Stuttgart/Wenen), Charles Esche (directeur van het Van Abbemuseum, Eindhoven), Okwui Enwezor (curator, New York/San Francisco), Boris Groys (theoreticus, New York), Douglas Gordon (kunstenaar, Berlijn), Paul Gilroy (socioloog, Londen), Jalal Toufic (kunstenaar, Istanbul), Christian Hoeller (redacteur,Wenen), Stefan Heidenreich (schrijver, Berlijn), Tom Holert (kunsthistoricus, Berlijn/Wenen), Ana Longoni (kunsthistoricus, Buenos Aires), Pablo Lafuente (hoofdredacteur Afterall, Londen), Sven Lütticken (kunstcriticus, Utrecht), Nuria Enguita-Mayo (curator, Valencia), Mihnea Mircan (curator, Boekarest), Sarat Maharaj (kunsthistoricus, Lund), Marion von Osten (kunstenaar, Berlijn/Wenen), Piotr Piotrowski (kunsthistoricus, Poznan/Warschau), David Riff (kunstcriticus, Moskou), Kathrin Rhomberg (curator, Berlin Biennial 6, Berlijn), Kerstin Stakemeier (curator, Berlijn), Renata Salecl(filosoof, Ljubljana/Londen), Simon Sheikh (curator, Berlijn).

Locatie: Ottone, Kromme Nieuwegracht 62, Utrecht.

Voor meer informatie over FORMER WEST, zie formerwest.org.

suggesties uit het archief

Training

Training

Discursief

18 september–22 december 2019

Trainingsprogramma Trainings for the Not-Yet

1. 18–22.09. 2019. Proscenium–Performing Institutions
Training met Adelita Husni-Bey | Tickets
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
2. 26–28.09. 2019. Unforgetting & Reconnecting: Story Mapping
Training met Nancy Jouwe en Denise Valentine | Tickets
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
3. 2–6.10. 2019. Mad About Study
Training met Joy Mariama Smith | Tickets
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
4. 9–12.10. 2019. Each Step Yields Depth
Training met Chloë Bass
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
5. 9 & 11.2019. More than Friends
Training met Staci Bu Shea
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
6. 10.10.2019. Say YES to Consent
Training met Laced-Up Project
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
7. 12.10 2019. Care, Accountability, and Relation
Training met Whitney Stark
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
8. 16–20.10. 2019. Decommodifying Housing: How to Get There?
Training met Homebaked Community Land Trust (CLT) (Britt Jurgensen en Marianne Heaslip), De Nieuwe Meent (Selçuk Balamir), de Kasko (Joska Ottjes), Refugee Collective We Are Here, Elke Uitentuis, Ethel Baraona Pohl, and Irene Calabuch Mirón
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
9. 16–20.10. 2019. The Diego de la Vega Coffee Co-op Autumn School
Training met Fran Ilich
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
10. 22–26.10.2019. Open Access: Organizing Accessibility from the Grassroots
Training met Carmen Papalia
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
11. 29–31.10 2019 & 3.11.2019. A Week By & For: Designing Inclusive Spaces.
Training met De Voorkamer (Pim van der Mijl en Shay Raviv)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
12. 1–2.11. 2019. Voices of New Women
Training met New Women Connectors
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
13. 6–9.11. 2019. (New) Formats of Care in Times of Violence
Training met Patricia Kaersenhout
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
14. 13–17.11.2019 . Propositions #9: Deserting from the Culture Wars
Trainingen, lezingen, en panel discussies, in samenwerking met Sven Lütticken
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
15. 20–22.11. 2019. Community Futurisms
Training met Black Quantum Futurism
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
16. 27.11–1.12. 2019. An investigation into collective work-processes for self-determination
Training met Hamada al-Joumah en Yasmine Eid-Sabbagh
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
17. 27.11–1.12. 2019
QFCPSSBBXOXO:
Queer and Feminist
Physical and Critical
Self-Defense and Support
Bloc of Bodies

Training met een subdivisie van To Be Determined (Clara Balaguer en Gabriel Fontana)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
18. 4–5.12. 2019. Disrupting Neoliberal Urban Governance: New Organizational Forms for the Immediate Future
Training met Urban Front (David Harvey en Miguel Robles-Durán)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
19. 6–7.12. 2019. Propositions #10: Instituting Otherwise
Symposium met Maria Hlavajova, Laura Raicovich en anderen
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
20. 11–15.12.2019. Exploring Untimely Togetherness
Training met Beatrice Catanzaro, Kolar Aparna, en Mehbratu Efrem Gebreab
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
21. 11–15.12. 2019. Training for the Underwater(ed) Land
Training met Qanat
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
22. 18–22.12. 2019. Kitchen Atlases
Training met Bakudapan Food Study Group